Корзина пуста

Обзоры

Ця оглядова стаття про пневматичну гвинтівку Hatsan 125 виробленої Хатсан Армс Ко - турецької компанії заснованої в 1976 році, спеціалізується вона на розробці і виробництві дробових рушниць і пневматичних гвинтівок. Найбільш ходовий калібр в Україні і без дозволів 4.5мм, для полювання застосовується 5.5мм і потужний 6.35мм.

Подивимося ми на Hatsan 125 в калібрі 4.5мм, тому як відмінності в конструкції мінімальні у різних калібрів. Почнемо, Хатсан 125 це класична ППП пружинно-поршнева гвинтівка взвод якої здійснюється "переломом" стовбура, гвинтівка природно однозарядна і розрахована на стрілянину свинцевими кулями 4.5мм різних ваг і типів.

Отже, це класична пружинно-поршнева гвинтівка, взвод якої здійснюється за допомогою рухомого у вертикальній площині стовбура. Відповідно, гвинтівка -однозарядная, розрахована на застосування свинцевих куль 4.5мм. різного типу і ваги.
Ложе гвинтівок Hatsan 125 з пластику може бути різне  Hatsan 125 TH camo ,ТН це  пістолетний прклад ,camo колір прикладу...
Виготовляється він із пластику володіє високою твердістю. Потиличник у Хатсан регульований і можна змінити його довжину за допомогою спеціальних прокладок тим самим домогтися зручного положення гвинтівки в руках. Варіантів ложа декілька, є під дерево, темний пластик, хакі, камуфляж. До того ж у різних версіях дизайн ложа трохи різниться.

Гвинтівка має довжину разом з надульником 1245 мм і важить при цьому 3.65 кг. Виробник заявляє початкову швидкість в 380 м / с - природно в реальності це не зовсім так, Хатсан Армс Ко в документації не вказав жодної тип куль ні вага якими проводився відстріл. Але Hatsan 125 дійсно досить потужна гвинтівка і володіє досить жорсткої пружиною що відчувається при взводі (не послаблений версії). Але все ні так добре як здається на перший погляд, вже через кілька сотень пострілів пружина "сідає" і як наслідок потужність гвинтівки падает.В даний момент турки випускають Hatsan 125 Vortex це газова пружина, яка служить набагато довше.

Газова пружина (ГП)-перший запатентував цю пружину американська компанія   Crosman (США) .Що таке газова пружина - замкнутий  циліндр - поршень, в якому під високим тиском знаходиться повітря. Уявіть собі амортизарор автомобильний в якому стиснене повітря завжди прагне виштовхнути поршень, це і є газова пружина. Перевага цих пружин в тому, що зведення стає трохи легше, ніж в сталеві пружині.А головна перевага це віддача одноразова,в сталевих потрійна.І якщо газова пружина взведена то і через тривалий час постріл слабшим не стане.


Стовбур нарізний має 10 нарізів. Довжину ствола 500мм. Стовбур закінчується пластиковим надульником з відкритою Фібер-оптичної мушкою діаметром 1.5мм. Надульнік закріплений в натяг, на технологічну насічку від прокручування.

Дулова фаска практично відсутня  (заводська) як така, тому рекомендується для підвищення купчастості стрільби зробити  фаску. Стовбур угвинчений на різьбі і жорстко фіксований у металевій ствольної муфті. Якість нарізів - середнє,бажає бути кращим . Заміна стовбура можлива але в заводських умовах. На ствольної муфті традиційно знаходиться відкритий цілик з мікрометричним регулюванням по вертикалі і горизонталі.


Гвинтівка має запобіжник автоматичний, виключаючи тим самим,але  випадковий постріл в зведеному стані але це більшості в теорії так як більшості він працює але не автоматично.  Зусилля спуску регулюється спеціальним гвинтом самому краще не регулювати.


До вибору куль для настільки потужною гвинтівки треба теж підійти відповідально. Так хороші результати були досягнуті з кулями вагою від 0,55г це Люман 0,68г ,шершень 0,75г  , Crosman Premier 10,5гран, Barracuda Match ,,,,,
Взагалі 125 Hatsan, це гвинтівка, що вимагає творчого і вмілого підходу для досягнення хороших результатів. Ні, витягнувши її з коробки, не сподівайтеся на те, що відразу будете потрапляти в п'ятаки за 30метров. Умілий фахівець грамотно налаштує її для вас і дозволить тим самим реалізувати весь її потенціал. При певному умінні і наявності відповідного інструменту, Ви також самі зможете призвести тюнінг і апгрейд своєї гвинтівки, керуючись Інтернет-літературою.

Новые записи в блоге